Güvenlik Sistemleri

Bisam Cephe olarak sunduğumuz güvenlik sistemleri, yangın kapıları, duman ve ısı tahliye sistemleri ve kurşun geçirmez sistemler olarak üç ana gruptan oluşmaktadır.

Yangın kapısı uygulamalarında tek kanat ve çift kanat seçenekleri ile içeri ve dışarı açılma alternatifleri mevcuttur. Bu kapıların testleri Avrupa Standartlarında yapılmış olup yangına karşı güvenilirliği onaylanmıştır. Kurşun geçirmez sistemler de, Avrupa standartlarına göre yapılan testlerden başarıyla geçmiştir.

Sıklıkla endüstriyel binalar ve iş yerlerinde kullanılan duman ve ısı tahliye sistemleri ise yangın durumunda binalarda oluşabilecek zararların en aza indirilmesini mümkün kılar.

Yangın Kapıları

Sabit doğramalarda 60 dakika, açılır pencere ve kapılarda 30 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayan Thermo 74 sistemi Avrupa Normlarında yangına dayanıklı bir sistemdir. Thermo 74 sistemi tek kanat ve çift kanat kapı yanında içeri ve dışarı açılır kapı uygulamalarına da imkan verir. Sistem yangın anında doğramanın bütünlüğünü sağladığı gibi ısının bir taraftan diğer bir tarafa geçmesine de izin vermez.

Yangına dayanıklı Avrupa Standartları (EN)
EN 1634-1:2000
EN 1363-1:1999
EN 1363-2:1999

Duman ve Isı Tahliye Sistemleri

Duman tahliye sistemleri, duman ve ısıyı tahliye ederek yangın çıkış yollarına erişimi kolaylaştırırlar. Böylece binalardaki yangına dayanıklı malların korunması daha kolay sağlanırken, oluşabilecek zararlar da minimuma indirilmiş olur.

Endüstriyel binalar ve iş yerlerinde de tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemlerin uygulandığı bölgeler genellikle merdiven boşlukları ve binalar arası bağlantı noktaları gibi ortak kullanım alanlarıdır.

Kurşun Geçirmez Sistemler

Sabit doğrama, içeri ve dışarı açılır kanat yapabilmeye olanak sağlayan Avantis 92-BR kurşun geçirmez sistem 2009 yılında güncellenen EN 1522 ve EN 1523 normlarına uygun tek sistemdir. Sistem doğramaya dik olarak yapılan atış testlerinin yanında çapraz atış testlerinde de başarılı olmuştur.

Kurşun geçirmez sistemler Avrupa Standartları (EN)
NBN EN 1522 1999
NBN EN 1523 1999